Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz sahipliğinde hazırlanan “Birlikte Daha Renkliyiz ve Birlikte Daha Güçlüyüz: Akran Zorbalığını Önleme Proje Eğitim Programı” 6 Ekim 2017 Cuma günü İlçe Kaymakamımız  Sayın Mustafa ALTINTAŞ’ın katılımlarıyla yapılan sertifika töreniyle tamamlanmıştır.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) 2017 Teknik Destek Programı kapsamında  “Birlikte Daha Renkliyiz Ve Birlikte Daha Güçlüyüz: Akran Zorbalığını Önleme Eğitim Programı” projesinin 1.Programına Gölcük ilçesi eğitim kurumu rehberlik hizmetlerinden sorumlu 35 müdür yardımcısı, 2. Programa Gölcük ilçesi eğitim kurumlarında görevli 31 psikolojik danışman (rehber öğretmen), 3. Programa ise Gölcük RAM bölgesinde (Karamürsel, Başiskele ve Gölcük) görevli psikolojik danışmanlar ile Toplum Sağlığı ve Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüklerinde görevli psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından 30 meslek elemanı katılmıştır.
Kaymakamımız sertifika töreninde “Bu projede olduğu gibi önleyici rehberlik hizmetlerini kapsayan çalışmalar oldukça yararlıdır. Biz alan uzmanı olan siz rehber öğretmenlerden burada öğrendiklerinizi okulda uygulamanızı bekliyoruz. Bu güzel çalışma o zaman amacına ulaşabilecektir” diyerek sertifika törenini başlattı. Katılımcıların sertifikaları Gölcük Kaymakamı Sn.Mustafa ALTINTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLSUYÜ, Şube Müdürü Ömer KIZILDAĞ, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Proje uzmanları Eren DÜŞGÜN ve Kerim EKREM ile RAM Müdürü Teoman DEMİR tarafından verildi.